قوانین و مقررات

قوانین و مقررات مغزباز شامل استفاده از سرویس‌های این بازی توسط کاربران می‌شود و کاربر باید مطابق با این قوانین از سرویس ارایه شده توسط مغزباز استفاده نماید. این قوانین به تفصیل در این بخش شرح داده می‌شوند.

قوانین عمومی:

کلیه فعالیت‌های مغزباز منطبق با قوانین رسمی جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و با استناد به نماد الکترونیکی دریافت شده از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی زیر نظر این نهاد خواهد بود. کاربر نیز در حقیقت با نصب برنامه، تایید قبول قوانین و همچنین استفاده از این سرویس، موافقت خودش را با تمامی موارد ذکر شده در قوانین و مقررات اعلام می‌کند و ملزم به رعایت آنها است.

مغزباز می‌تواند این قوانین را در هر زمانی و به هر دلیلی تغییر دهد که قوانین جدید در همین صفحه به روز رسانی و منتشر می‌شوندو کاربر در صورتی که با قوانین جدید موافق نباشد باید برنامه را حذف نماید. در غیر این صورت استفاده مستمر کاربر از سرویس مغزباز به منزله موافقت او با قوانین جدید و تغییرات صورت گرفته تلقی می‌شود. البته قوانین تغییریافته عطف به ماسبق نخواهند شد و از پس از زمان وضع یا تغییر ملزم به اجرا هستند.

در مواردی که نسخه‌هایی جهت به‌روز رسانی مغزباز ارایه شود، این قوانین و مقررات به صورت طبیعی به این به‌روزرسانی‌ها هم اعمال می‌گردند.

قوانین حفظ حریم خصوصی

مغزباز ملزم به حفظ اطلاعات شخصی کاربران خود و حفظ حریم خصوصی آنهاست و جزییات کامل این مسأله در بخش سیاست‌های حفظ حریم شخصی شرح داده شده است. کاربر نیز متعاقبا موظف به حفظ اطلاعات کاربری و رمز عبور خود بوده و مسوولیت تمامی فعالیت‌هایی که از حساب یک کاربر صورت می‌گیرد به عهده خود کاربر است. برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید رمز عبور خود را برای دیگران فاش کنند.

قوانین رفتاری کاربر

1)      نصب این برنامه ممکن است بر روی همه انواع تلفن‌های همراه امکان‌پذیر نباشد و بررسی شرایط نصب برعهده کاربر است و کاربر مسئول آماده‌سازی تلفن همراه خود و فراهم کردن شرایط ارتباطی دستگاه برای استفاده از مغزباز است.

2)      هر حساب کاربری با ایمیلی که کاربر در زمان ثبت‌نام وارد نموده مرتبط است و در صورت فراموش کردن رمز عبور، تغییر رمز عبور تنها با ارسال لینک تغییر به ایمیل ثبت شده صورت خواهد گرفت.

3)      کاربر می‌تواند از طریق دستگاه‌های مختلف به حساب کاربری خود به صورت غیرهمزمان دسترسی داشته باشد.

4)      کاربر مجاز است تنها در محدوده تعریف شده توسط برنامه از مغزباز استفاده نماید و موارد، واحد پولی درون بازی و آیتم‌های استفاده شده در این برنامه تنها منحصر به درون محیط برنامه شده و قابل تبادل در خارج از برنامه نیستند.

5)      محتوای ارایه شده درون مغزباز منحصر به رده سنی خاصی نیست و تمامی رده‌های سنی می‌توانند از آن بهره بگیرند و محدودیت سنی برای ثبت نام وجود ندارد. اما در مواردی که منجر به خرید و پرداخت خواهد شد، کاربران زیر سن قانونی (18 سال) باید با اطلاع والدین و یا قیم قانونی خود اقدام کنند.

6)      توهین، فحاشی و استفاده از الفاظ نامناسب درون فضای فراهم شده برای بحث و گفتگو در محیط مغزباز تخلف بوده و در صورت گزارش از سوی کاربران دیگر با کاربر متخلف برخورد خواهد شد. این برخورد با توجه به نوع تخلف و سابقه کاربر می‌تواند به کسر امتیاز، محرومیت از برخی امکانات بازی یا محرومیت از انجام بازی برای مدت زمان مشخص یا به صورت دائم منجر گردد.

7)      همچنین کاربر نباید هیچ یک از اقدامات زیر را انجام دهد:

-         ثبت بیش از یک حساب کاربری توسط یک نفر

-         فروش دائم یا موقت حساب کاربری

-         انتشار رمزعبور خود یا ارایه حساب بانکی

-         هر نوع فعالیتی شبیه به معامله یا استفاده از ابزارهایی داخل یا خارج بازی برای بدست آوردن امتیاز یا مزایایی درون بازی برخلاف قوانین مرسوم مغزباز

-         استفاده ابزاری از مغزباز برای انتشار پیام‌های بازرگانی

-         اعمالی که باعث سواستفاده از حساب کاربران دیگران با یا بدون رضایت آنها شود.

-         اعمالی که منجر به ایجاد آزار و اذیت شود صرف نظر از روش آن

-         اعمال یا هر فعالیتی که حقوق مالکیت معنوی یا سایر حقوق مغزباز و یا حقوق تهیه‌کنندگان مغزباز را نقض کند یا بتواند باعث نقض این حقوق بشود.

-         اعمالی که کسب و کار مشخصی را دچار مشکل کند.

-         اقدام به واسطه‌گری یا انجام اعمال غیرقانونی (نظیر شرط‌بندی یا نشر تصاویر مستهجن، مبتذل و نامناسب)

-         نشر یا نمایش تصاویر نامناسب و یا تبلیغات و فروش محصولاتی با این مذمون

-         اعمال زشت و ناپسند و توهین به افراد، نهادها یا آسیب رساندن به اعتبار و آبروی افراد

-         نشر عقاید سیاسی و مذهبی و استفاده ابزاری از مغزباز در راستای اهداف خلاف قانون و عفت عمومی

-         انتشار اخبار ناصحیح و اطلاعات نادرست

-         جذب یا دعوت دیگران به انجام کارهای خلاف و نادرست یا ترغیب دیگران به فعالیت‌های ضداجتماعی

-         اعمال نادرست با اهداف تفرقه‌آمیز یا تفرقه‌پراکنی و انجام رفتارهای تبعیضی و ترویج رفتار ناعادلانه علیه دیگران

-         انتشار مطالبی که شامل تصاویر عجیب و غریب باشد و باعث ناراحتی دیگران شود از جمله تصاویری شامل صحنه‌های خشن، بدرفتاری با حیوانات یا اجساد یا لاشه حیوانات یا دارای مطالب بی‌رحمانه که بتواند افراد زیر سن قانونی را تحت تاثیر قرار دهد.

-         انتشار مطالبی که به اطلاعات نامناسب هدایت کنند شامل لینک‌هایی که در ارتباط با سایت‌های بزرگسالان یا سایت‌های جعلی و کلاهبرداری باشد یا شامل برنامه‌های مضر کامپیوتری نظیر ویروس بشوند.

-         انتشار اسپم و ارسال یک مطلب مشابه به افراد مختلف

-         انجام هر نوع رفتاری که ما آن را به عنوان اسپم تشخیص دهیم

-         رفتارهایی که با هدف تجزیه تحلیل کد منبع، ساختار، ایده و غیره مغزباز انجام شود نظیر مهندسی معکوس یا اقداماتی نظیر کپی، اقتباس، تصرف یا ترکیب با نرم‌افزار دیگر

-         اجازه به برنامه‌های دیگر برای استفاده، قرض یا انتقال برخی موارد درون برنامه در ازای دریافت هزینه‌ای درون یا خارج از محیط مغزباز

-         تلاش برای تغییر داده‌های موجود در مغزباز

-         اعمالی که منجر به از بین بردن دستگاه‌های امنیتی یا کد امنیتی درون این نرم‌افزار گردد.

بر این اساس اگر هر یک از این موارد از کاربری سر بزند، کاربر مذکور به عنوان متخلف شناخته شده و بر اساس همین قوانین استفاده از مغزباز برای این کاربر در هر زمان و هر مکانی که باشد خاتمه می‌یابد و مسوولیت همه موارد بر عهده کاربر است.

قوانین مربوط به حذف حساب کاربری

1)      کاربر می‌تواند در هر زمانی که بخواهد آزادانه حساب کاربری خود را حذف یا برنامه را از روی تلفن همراه خود پاک نماید و این امر از سوی مغزباز به منزله لغو اشتراک تلقی می‌گردد.

2)      کاربر موافقت می‌کند که تمام محتوای باقی مانده در زمان حذف از جمله اطلاعات شخصی کاربر و مواردی که درون بازی در اختیار داشته است به صورت همزمان با خروجش حذف گردند و مغزباز موظف به حفظ اطلاعات کاربران پس از حذف نخواهد بود.

3)      قوانین مربوط به حذف حساب کاربری شامل مواردی که کاربر از بازی محروم شده و حساب کاربر به اجبار توسط مغزباز حذف می‌گردد هم می‌شود.

قوانین حق نشر

حق نشر این برنامه متعلق به مغزباز است و به جز در مواردی که به صراحت قید شده باشد، این قوانین و مقررات اجازه انتقال حق نشر یا سایر حقوق مغزباز را به کاربر نمی‌دهد. به علاوه، همه جزییات در دسترس مغزباز نظیر مشخصات، قوانین، طراحی‌ها، ویژگی‌های صوتی و تصویری، سؤالات، پارامترها، سناریوها و تمامی موارد مربوط به مغزباز که درون این برنامه قرار گرفته‌اند و سایر داده‌های تولیدشده توسط این برنامه در انحصار مغزباز بوده و استفاده و نشر بدون کسب مجوز تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت. علاوه‌براین کاربران مجاز به استخراج داده با استفاده از روش‌های داده کاوی یا جمع‌آوری داده از طریق روبات نبوده و کلیه این حقوق برای مغزباز محفوظ است.

   

 

این قوانین باید در کنار قوانین استفاده از فضای مجازی کشور تفسیر شوند و در تمامی موارد قوانین کشوری برای مغزباز قابل احترام است. در صورتی که بخشی از موارد ذکر شده در این قوانین و مقررات بر اساس قانون و احکام کشوری نامعتبر تشخیص داده شوند، سایر موارد قید شده در این قوانین به جز قسمت نامعتبر شناخته شده، همچنان معتبر و قابل استناد باقی خواهند ماند.

   

 این قوانین از تاریخ    به اجرا در آمده‌اند

 

سیاست‌های حفظ حریم خصوصی

حفظ اطلاعات شخصی کاربران دغدغه مغزباز هم هست چرا که کاربران را بخشی از خانواده خود می‌داند و توجه ویژه‌ای به حفظ حریم خصوصی کاربران داشته و خواهد داشت. اما برای ارایه خدمات امن و مطمئن به کاربران اطلاعاتی از کاربران مورد نیاز است که با رضایت آنها در نزد مغزباز محفوظ خواهد بود. این اطلاعات به منظور فراهم آوردن سرویس مناسب‌تر و اینکه کاربران تجربه بهتری از استفاده از مغزباز داشته باشند خواهند بود.

اطلاعاتی که ما جمع‌آوری کرده و حفظ خواهیم کرد عبارتند از:

-         اطلاعاتی که از کاربر خواسته شده و کاربر آنها را وارد می‌کند از جمله آدرس ایمیل و رمز عبور کاربر و سایر اطلاعاتی که در صورت تمایل کاربر می‌تواند در پروفایل خود وارد نماید نظیر موقعیت، سال تولد، شماره تلفن همراه و ...

-         اطلاعاتی که در زمان استفاده کاربر از سرویس مغزباز توسط مغزباز جمع‌آوری می‌گردد از جمله اطلاعات ابزار مورد استفاده، اطلاعات ورود و کوکی

-         اطلاعات مربوط به نحوه عملکرد کاربر در مغزباز به منظور حفظ در پایگاه داده و ایجاد تاریخچه عملکردی کاربر

زمینه‌های کاربردی اطلاعات جمع‌آوری شده هم به این شرح است:

-         در راستای ارتقای عملکرد سایت، سرویس و سیستم مغزباز و بالا بردن کیفیت خدمات به کاربران و راحتی آنها

-         تأیید هویت و جلوگیری از استفاده غیرمجاز و با هویت جعلی

-         تحلیل و بازاریابی رفتاری با استفاده از آمار

-         پاسخگویی به سایر سوالات، درخواست‌ها و غیره

مغزباز به مانند سایر وب سایت‌ها با استفاده از پروتکل، سرور و لایه‌های امنیتی و روش‌های مناسب مدیریت داده‌ها، جمع آوری IP و کوکی‌ها و تکنولوژی‌های مشابه برای ذخیره‌سازی علاقه‌مندی‌ها و تنظیمات کاربران سعی دارد اطلاعات کاربران را محافظت و از دسترسی‌های غیر قانونی جلوگیری کند.

کلیه فعالیت‌های مغزباز کاملا قانونی و مبتنی بر قوانین تجارت الکترونیک و قوانین رسمی کشوری است. به همین دلیل مغزباز هرگز اطلاعات کاربران را فاش نمی‌کند یا تنها در موارد زیر در اختیار اشخاص ثالث قرار می‌دهد:

-         در زمان افشا یا فراهم کردن برای شخص ثالث نظیر نهادهای همکار به نحوی اطلاعات در اختیار آنها قرار می‌گیرد که هویت افراد قابل شناسایی یا تفکیک از روی تجمیع یا تحلیل و ... اطلاعات نباشد.

-         در مواردی که کاربر داوطلبانه رضایت داشته باشد به افشا یا استفاده از اطلاعات

-         احکام قانونی صادر شده توسط دادگاه یا مراجع ذی‌الصلاح در زمانی که افشای اطلاعات بر اساس تصمیم‌گیری دادگاه یا قوانین و مقررات صادر شده باشد

-         در صورت سؤال توسط نهادهای قانونی نظیر دادستانی، پلیس و سازمان‌های نظارتی

-         در زمان انتقال سرویس و کسب و کار و حقوق و تعهدات به صورت قانونی

همچنین مغزباز ممکن است برای ارتباط بهتر با مشتریان، بهینه سازی محتوای سرویس خود در اپلیکیشن یا وب سایت و توسعه بازی‌های مطلوب کاربران از برخی اطلاعات استفاده کند و برای اطلاع رسانی رویدادها و اخبار، خدمات و سرویس‌های ویژه برای کاربران خود پیام‌هایی ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایلی به دریافت این‌گونه پیام‌ها نداشته باشند، می‌توانند از دریافت این اطلاعات انصراف دهند.

ما اطلاعات شخصی کاربران را به صورت قانونی و عادلانه مدیریت خواهیم کرد و در انتها باید اشاره کنیم که مغزباز برای حفاظت و نگهداری اطلاعات و حریم شخصی کاربران همه توان خود را به کار گرفته و خواهد گرفت و امیدوار است تا بتواند با حمایت کاربران خود فضایی آرام، دلنشین و مهیج برای آموزش، تفریح و سرگرمی برای تمامی کاربران و خانواده‌های ایرانی فراهم آورد.

در صورت وجود هرگونه سؤال لطفا از طریق بخش تماس، با ما ارتباط برقرار کنید.

 

محتوای این سیاست حفظ حریم خصوصی ممکن است بدون اطلاع رسانی عمومی تغییر کند و در موارد تغییر، ما به وسیله ارسال آن بر روی سایت اطلاع رسانی خواهیم نمود و به همین دلیل لطفا به صورت دوره‌ای آن را بررسی نمایید.

تاریخ نگارش:---